Linux ve Ağ Teknolojileri nelerdir?

Linux ve Ağ Teknolojileri

 
 Linux doğrudan doğruya Internet’e hazır olarak bağlanabilmesi için TCP/IP desteği ile gelir.
 
 Bunun yanında NetBEUI,Samba  (Windows makinelerinin birbiriyle konuşmak için kullandıkları protokol),Appletalk (Macintosh makinelerinin  birbiriyle konuşmak için kullandıkları protokol) gibi protokoller de desteklenir.Birden Çok Kullanıcı Desteklemesi
 
 Linux,dizayn aşamasından bu yana hep birden çok kullanıcıyı desteklemek amacıyla yazılmış ve buna göre programlanmıştır.
 Dünya üzerinde aynı anda binlerce kullanıcının bağlandığı,Internet erişiminde bulunduğu,web sayfalarını taradığı,grafik ekranında çalıştığı ve program derlediği Linux makineler vardır.Birden çok kullanıcı tarafından aynı kaynaklar paylaşıldığı için zamandan ve paradan tasarruf edilir. Birden Çok Görevin Aynı Anda Yapılması
 
 Linux birden çok görevin aynı anda yapılmasına olanak veren bir sistemdir.Siz bir klavyeye bastığınız zaman yapılan işlem ile makineye uzaktan bağlanan başka bir kullanıcının işlemleri birbirinden bağımsız olarak çalıştırılır.
 
 Aynı anda arka planda örneğin bir web sayfasını sunan program olabilir,yada bir başkası ftp isteğinde bulunabilir.
 
 Ancak bu durum ,sizin grafik ara birimi altında bir kelime işlem programını çalıştırmanızı yada gelen mesajları okumanızı engellemeyecektir.
Creativecommons.org
Bu çalışmanın içeriği, Creative Commons Atıf 2.5 lisansı koşulları altında kullanılabilir . Bu çalışmanın daha fazla dağıtımı,paylaşımı: ismailgultekin(com)a ve çalışmanın başlığına, Kaynak vererek atıfta bulunulmalıdır.

Telif Hakkı:

Problemi Şikayet Et!
Web Yazılımları

Web Yazılımları

Conference Articles

Conference Articles

Evimde Gör

Mobil Uygulamalar

Özel Yazılımlar

Özel Yazılımlar

Orsam Ortadoğu

Orsam Ortadoğu

Haydi El Ele

Haydi El Ele

Makina Yazılımları

Makina Yazılımları

Soru Sor Whatsapp

Görüş Hata Bildir

Güvenlik Kodunuz:

Yorum Yap

Yorum kodunuz:

0.0231