Google api key nasıl alınır?

Google api kullanma ihtiyacı duymanız halinde ilk olarak yapmanız gereken google api key almaktır peki bu api nedir? ne için kullanılır kısa bir açıklama yapayım. Google api ile analitik, adsense, Google search, Bing, youtube, youtube analitik vs Google'ın sağlamış olduğu hizmetleri kendi projenizden takip etmenizi sağlıyor bu bir anlamda facebook uygulaması gibi de denilebilir Daha açıklayıcı olması tabiriyle hergün tek tek analitiğe,adsense ve diğer hizmetlere giriş yapmak yerine projenizde kullandığınız panele entegre edebilir ve bu sayede panelde işlem yaparken aynı zamanda sitenizdeki google üzerindeki gelişmeleri takip edebilirsiniz. Bu sağladı hizmet bence mükemmel işte burada devreye giriyor api key gmail hesabınızla bir api key alıyorsunuz ve onca hizmetten faydalanıyorsunuz şimdi öncelikle api key nereden alınır. Ve nasıl alınır onu anlatmaya çalışacağım sizlere..

İlk olarak Google api key'tıklayın. Sonra açılan sayfada buraya tıklamanız gerekicek the Google APIs Console

1) Hesabınızı Başlatmak için Get Started Free Trial butonuna tıklayarak api hizmetlerinden faydalanmak için bilgilerimizi ve kredi kartı bilgilerimizi giriyoruz.

2) https://console.cloud.google.com/ a login olduğunuzda aşağıdaki gibi bir görünüm sizi karşılayacak. Sol taraftaki menüden, "API'ler ve hizmetler" altında yer alan "kimlik bilgileri" ne tıklayın.

 

3. Önce yeni bir proje oluşturmanız gerekecek. Projenize bir isim verin ve proje oluşturun.
 

 

4. Kimlik Bilgileri Oluşturun Linkine tıklayarak Açılan pencerede Api Anahtarını Seçiyoruz.
 

 

 

Evet işlemler bukadar en son ise Api anahtarınız hazır projelerinizde kopyalayıp kullanabilirsiniz. Google yazılımcılar için sağlamış olduğu tüm hizmetleri buraya tıklayarak ve Api kullanımlarını inceleye bilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey almış olduğunuz api key anahtarını kullanıcağınız apide api_key olan yere yapıştrımanız yeterli bir sonraki konuda görüşmek ümidiyle sağlıcakla kalın :D

Google Api ile alakalı diğer makaleleri incelemenizi tavsiye ederim. Bilgi sizi başarıya götürür.

Google Maps API Key Nasıl Alınır?

Google Maps Api Ücretli mi?

Creativecommons.org
Bu çalışmanın içeriği, Creative Commons Atıf 2.5 lisansı koşulları altında kullanılabilir . Bu çalışmanın daha fazla dağıtımı,paylaşımı: ismailgultekin(com)a ve çalışmanın başlığına, Kaynak vererek atıfta bulunulmalıdır.

Telif Hakkı:

Problemi Şikayet Et!
Web Yazılımları

Web Yazılımları

Conference Articles

Conference Articles

Evimde Gör

Mobil Uygulamalar

Özel Yazılımlar

Özel Yazılımlar

Orsam Ortadoğu

Orsam Ortadoğu

Haydi El Ele

Haydi El Ele

Makina Yazılımları

Makina Yazılımları

Soru Sor Whatsapp

Görüş Hata Bildir

Güvenlik Kodunuz:

Yorum Yap

Yorum kodunuz:

0.0532