Google adsense ban nasıl kaldırılır?

Google adsense ban yediğimizde veya aldığımız domain banlı çıktığında yapmamız gerekenleri anlatacağım. Ban yediyseniz kesinlikle söylediklerimi uygulamanız gerekiyor.

İlk olarak Google Adsense tarafından sitemiz banlımı değil mi onu sorgulatmalıyız. Ezbere iş yapmamak ve emin olmak için.

Siteniz Google adsense banlı mı sorgulamak için tıklayın. 

Eğer adsense tarafından banlı olduğundan emin isek internet sitemizin domain adı daha önceden mi banlıydı yoksa bizim tarafımızdan kullanırken birden mi oldu onuda bilmekte fayda var. Çünkü google itiraz dilekcesi sunduğumuzda bizleri kaale almaları için gerekli nedenler ile elimiz güçlü gitmemiz gerekiyor.

1) Sitenizin daha önceden banlı olduğunu düşünüyorsanız. bu incelemeyi yapın

İnternet sitenizin domain adı sizden önce banlandı ise bunu bulmanın yolu web archiveden geçiyor. Domain adınızın geçmişi pek parlak olmayabilir. Bu nedenle bu adres üzerinden https://web.archive.org/ internet domain adımızın geçmişine bakabiliriz.

Web archive bize domain adımızın geçmişte kullanıldı ise hangi tarihlerde nasıl bir görünüme sahip olduğunu gösterebiliyor.

2) Sitemizde adsense reklamları çalışıyordu ama birşey oldu ve birden reklamlar görüntülenemez oldu tarayıcınızda siteniz açık iken öğeyi denetle diyerek consol butonuna tıkladığımızda failed 403 googleads.g.doubleclick.net/pagead/ads? 403 ok veriyor ise http protokolü internet sitenizin google adsense tarafından banlı olduğunu gösterir.

Şimdi her iki durumda da Google adsense hesabımıza giriş yapmamız gerekiyor girdiğimizde bize her hangi bir bildirim veya mesaj vermemişse ki genelde banlandığında şu domain engellendi ve şu icerikler kötü yazılım iceriyor düzenlemeniz gerekmektedir diye ama olduki vermedi.

burayı tıklayalım. https://www.google.com/adsense/app#policy-appeal

Açılan sayfada internet site adresimizi belirterek bir itiraz dilekcesi sunalım bu itiraz dilekcesi 2 formatta kabul görür 

1)domain adı daha önce banlandı ise burada çözüm bulmaları daha kısa zaman sürer.

2)domain adı sizde banlandı ise neden banlandığını ve bir hata olduğunu gerekli inceleme istediğinizi ve bu hataların giderileceğini temin etmelisiniz bu işlem biraz zaman alır.

Peki sitemiz durduk yere banlanır mı hayır google aslında böyle bir yol denemez kötü amaçlı yazılım tespit ettiğinde, internet sitemizde sayfa kendini başka bir url yönlendirdiğinde jquery ajax setinvertal, refresh,location href gibi yazılım kodlarını inceliyor. bakın bunları kullanmayın demiyorum tabikide ajax ile post göndericez beğen butonunu risk olarak görmüyor ve bu adamlar bu işin uzmanı ayırt edebiliyorlar.

Yazılımsal değil ama içerik kötü amaçlı veya içerik size ait olmadığını tespit ettiğinde yine banlama olayına geçiyor. Çok görülmez ama şikayet olaylarında da siteyi banlama olayına geçiyor bunuda not olarak bilmenizde fayda var.

Aslında konu itiraz edilerek çözümlenebilir hale geliyor. bu kadar şeyi boşuna mı yazdım diyorsanız kısaca belirteyim itiraz dilekcemizi oluştururken detaylar ile google adsense sunmamız bizi avantajlı hale getiriyor.

Creativecommons.org
Bu çalışmanın içeriği, Creative Commons Atıf 2.5 lisansı koşulları altında kullanılabilir . Bu çalışmanın daha fazla dağıtımı,paylaşımı: ismailgultekin(com)a ve çalışmanın başlığına, Kaynak vererek atıfta bulunulmalıdır.

Telif Hakkı:

Problemi Şikayet Et!
Web Yazılımları

Web Yazılımları

Conference Articles

Conference Articles

Evimde Gör

Mobil Uygulamalar

Özel Yazılımlar

Özel Yazılımlar

Orsam Ortadoğu

Orsam Ortadoğu

Haydi El Ele

Haydi El Ele

Makina Yazılımları

Makina Yazılımları

Soru Sor Whatsapp

Görüş Hata Bildir

Güvenlik Kodunuz:

Yorum Yap

Yorum kodunuz:

0.0581